b_250_153_16777215_0___images_897109_4.jpg

 

Byłoby miło, gdyby więcej kobiet myślało o sobie: "Jestem ładna i moja wagina też". Wtedy będzie nam łatwiej - o seksualności kobiet rozmawiamy z Vocą Ilnicką, właścicielką serwisu seksualność-kobiet.pl

 


Lubi Pani swoją waginę?

No jasne, że lubię.

Ale jak to właściwie rozumieć?

To jest afirmacja naszego ciała. W ciągu całego naszego życia otrzymujemy od ludzi różne komunikaty i nie zawsze akceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy. Niektóre kobiety mają z tym problem. Nie potrafią stanąć przed lustrem nago i bez cienia wstydu spojrzeć w swoje odbicie. A przecież to nasze ciało, a wagina jest źródłem naszych rozkoszy.

 


Pani zdaniem Polki mają problem z mówieniem o swojej seksualności. Słynne "Monologi Waginy" Eve Elsner nic w tej kwestii nie zmieniły?

Na sztukę, która powstała na podstawie tej książki, przychodziły przede wszystkim kobiety, i to w różnym wieku. Reakcje były fantastyczne. Pamiętam jednak, że kiedy "Monologi Waginy" pojawiły się w Polsce po raz pierwszy, pomyślałam: "Boże, jakie to głupie!".

Czyli nie od razu była Pani taka otwarta?

Nie, wychowałam się w tej samej kulturze co wszyscy. Też się wstydziłam swojej seksualności. Ale zastanówmy się, dlaczego o pewnych rzeczach mówimy bez zawahania, a o niektórych nie.
U mnie to wszystko trwało kilka lat. Początkowo myślałam, że jest okej. Ale w wieku 23 lat zauważyłam, że boję się używać pewnych słów, takich jak "pochwa", "cipka" itp. Z kolei słowo "wagina" jest zarezerwowane właściwie tylko dla ginekologa i często kojarzy się z pornografią. "Pochwa"? To futerał na nóż. Lubiłam kiedyś słowo "joni". Ładnie brzmiało, ale niestety niewiele osób je znało. Trochę trwało, zanim się z tym wszystkim oswoiłam.

Byłoby miło, gdyby więcej kobiet myślało o sobie: "Jestem ładna i moja wagina też".

Jak wyglądają Pani warsztaty "Emancypacja waginy"?

Na pewno nie ma rozbierania się ani żadnych orgii. Nie będziemy oglądać swoich wagin w lusterkach. Warsztat polega na tym, żeby nauczyć się mówić otwarcie o swojej seksualności.

 

rozmawiała Kinga Czernichowska

źródło http://www.mmwroclaw.pl/387110/2011/9/25/moja-wagina-jest-swietna-a-co-u-twojej

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Odsłon: 1504
Komentarze (1)Add Comment
0
Napisane przez Anonimowa eM wrzesień 26, 2011
Znam niewiele kobiet które potrafią stanąć przed lustrem nawet w bieliźnie i nie uciec Naprawdę !
Mówienie o własnej seksualności jest trudne. Nikt nie uczy nas tak naprawdę jak inaczej nazwać "cipkę" czy jak mówić o tym że "ma się okres" (Swoją drogą ciekawe co na to sam profesor Miodek)
Moim zdaniem takie warsztaty są nam Polkom potrzebne nawet po to by w szatni na siłowni nie przebierać się potajemnie jak dziewczynki z 2 klasy przed lekcją WFu.

pomniejsz | powiększ obszar

busy

Ostatnie komentarze

Polityka prywatności

Portal genders.pl używa plików cookies. Korzystanie z niego oznacza ich akceptację. Nie wykorzystujemy Państwa danych w celach innych niż prawidłowe funkcjonowanie serwisu. Dowiedz się więcej. Regulamin portalu

Poleć nasz portal

 Powiadom znajomych na Śledziku! Powiadom znajomych na Facebooku! Wykop tę stronę! Dodaj link strony do swojego opisu GG! Podziel się linkiem ze znajomymi na Blipie! Zaćwierkaj linkiem do naszej strony! Dodaj link na swój Google Buzz! Poinformuj swoich znajomych z MySpace! Dodaj tę stronę do zakładek Google Dodaj tę stronę do Del.icoi.us Promuj stronę na Digg Dodaj tę stronę do Technorati Powiadom znajomego e-mailem!